2013-2014 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

2013-2014 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

Moda haftaları hız kesmeden devam ederken sizler için 2013-2014 sonbahar-kış makyaj trendlerini araştırmaya aldık. Mercek altına aldığımız gerek moda haftaları gerekse ünlü modacıların podyumları ve makyaj tasarımcılarının fikirleri doğrultusunda, 2013-2014 sonbahar kış sezonu makyaj trendleri arasından bayanlar için ışıltılı olmalarını sağlayacak renkleri bulduk. Ünlü modacılar moda haftalarında podyumları adeta makyajları ile büyülediler. Sonbaharın romantik büyüsünü podyumlarda yaşamak ise kaçınılmaz oldu.

2013-2014 sonbahar kış makyaj trendleri arasında ise kahve ve ten rengi tonları yerini hiçbir renge bırakmayacak gibi görünüyor. Gözlerde buğulu bir hava yaratmak için kahve tonları tercih edilirken masumiyet ve şıklık için dudaklarda ten rengi uzmanlar tarafından öneriliyor. Far olarak ise sedefli ve gümüş renkler modacılar tarafından defilelerde oldukça kullanılmıştır.

2013-2014 sonbahar kış makyaj trendlerinden bir diğeri ise belirgin gözler ve dolgun dudaklardır. Belirgin gözlerin sırrı ise koyu renk farlardan ziyade kahve tonlarında kaş farlarından geçmektedir. Çarpıcı bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız ise kahve tonlarında bir göz ve kaş farı size yeterli olacaktır.

Ayrıca ünlü modacıların moda haftası boyunca podyumlarında dikkat çeken bir diğer makyaj trendi ise dudaklardaki ıslak parlaklık olmuştur.

Özetlemek gerekirse; makyaj tasarımcıları 2013-2014 sonbahar – kış makyaj trendleri arasında gölgelendirmeleri sıkça kullanacağımızı ve farklı renkleri bir arada kullanacağımızı belirtmişlerdir. Bu sezonda eskilere bir dönüş olacağına makyaj tasarımcıları tarafından vurgu yapılmıştır. Yani o alışık olunan teknikler ve çizgilerin kullanılacağı belirtilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ