A’dan Z’ye Kına Gecesi Hazırlığı Nasıl Olur ?

A’dan Z’ye Kına Gecesi Hazırlığı Nasıl Olur ?

Kına gecesi veya bekarlığa veda partisi yapacaksınız fakat hazırlıklara nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız öncelikle sakin olun ve yazımızı okumaya başlayın. Bu tüp organizasyonlarda genellikle maksimum 60-70 kişi olacağı için küçük görülen bu eğlenceyi organize etmek aslında o kadarda kolay değil. Aşağıdaki adımları izleyerek siz de unutulmaz bir kına gecesi veya bekarlığa veda partisi düzenleyebilirsiniz.

İşte kına gecesi organize etmek için dikkat edilmesi gereken 4 önemli adım :

Davetlilerin Sayısını Belirleyinhamamda kına gecesi

Kına gecesi hazırlıklarının ilk adımı eğlenceye kaç kişinin geleceğinin belirli olmasıdır. Yer yer değişiklik gösterse de genellikle sadece kızlara özel olan bu gecede yanınızda yakın

çevrenizin olması ve geniş bir çevreniz yoksa davetli sayınız elliyi geçmemelidir. Ailenizin ve akrabalarınızın yanı sıra yakın arkadaşlarınızla kutlayacağınız bu gece düğüne davet edeceğiniz bütün kadınları çağırmanıza gerek yoktur.


Kına Gecesi Nerede Kutlanır ?

Adetlere ve eski geleneklere göre kına, gelinin baba ocağında kutlanırdı. Fakat günümüzde kına geceleri veya bekarlığa veda partileri çeşitli mekanlara veya hamamlara taşıdı. Gelinler daha farklı organizasyonlara imza atmak adına tarihi hamamlarda veya otellerin özel odalarında bu eğlenceyi düzenliyorlar. Kişi sayınızı belirlemekte geç kalmanız boş mekan bulmanız açısından da sıkıntı yaratacağı için. Kına gecenizden 2 ay önce kadar kişi sayısını çıkartarak belirleyeceğiniz mekana rezervasyon yaptırabilirsiniz.

kına gecesi 1

Kına Gecesi Süslemesi ve Yemek
Kına gecenizde özel olarak Osmanlı teması yaratılması gibi düşünceleriniz yoksa salon süslemesi yapmaya da bilirsiniz. Onun yerine çeşitli ikramlar yapabilirsiniz. Kına gecesi ikramları az ve öz olmalıdır. Çünkü; herkesin oynayacağını ve dans edeceğini düşünürsek ağır yemekler de verilmemelidir. Genellikle kına organizasyonlarında meyve suyu ve kuruyemiş verilmektedir.


Kına Gecesi Kıyafetleri ve Hediyeleri

Düğününüz kadar özel olan bu geceyi yakınlarınızın da hiç unutmamasını ve hatırlamasını istiyorsanız davetlilere gecenin anısına birer hediye vermek adettendir. Maddi durumunuzun müsaitliğine göre çeşit çeşit hediyeler yaptırabilir ve davetlileri de mutlu etmiş olursunuz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ