Balayı Bütçesi Ne Kadar Olmalıdır ?

Balayı Bütçesi Ne Kadar Olmalıdır ?

Her çiftin vazgeçilmezi arasında yer alan balayı tatili için düğün tarihinden önce yer ayırtılması gerekmektedir. Güzel bir balayı geçirmek istiyorsanız bütçenizi iyi ayarlamalısınız. Öncelikle yurt içi mi yurt dışında mı balayı yapacağınıza karar vermeli ve özel tur şirketleri ile görüşmelisiniz.

Tüm balayı tatilinizin bütçesini hazırlarken düğün hazırlıklarınızı da hesaba katmalısınız. Belirlediğiniz bütçe sayesinde gidebileceğiniz yerleri daha kolay seçebilirsiniz. Ekonomik seçimleri internetten ve grupanya sitelerinden rahatlıkla takip ederek önceden rezervasyonla tatilinizi daha da ucuza getirebilirsiniz. Eğer sürekli gezecekseniz ve otelde sadece konaklayacaksanız; her şey dahil opsiyonlarının olmadığı bir seçenek belirlemelisiniz. Aksi taktirde fazladan para ödemek durumunda kalırsınız. Yanınızda kredi kartı dışında mutlaka nakit para bulundurmalısınız.

Balayınızda yapacağınız alışverişleri de göz önünde bulundurarak yanınızda fazladan nakit bulundurmalısınız. Aksi taktirde kredi kartından yaptığınız harcamaların önüne geçemeyebilirsiniz. Tatilinize giderken valizinizi fazla doldurmanıza gerek yok çünkü satın aldığınız eşyalarınız orada size fazlasıyla yetecektir. Ayrıca çıkacağınız özel gezileri de mutlaka hesaba katmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ