Damat Traşı ve Önemi

Damat Traşı ve Önemi

Gelin adayları kadar damatların da süslendiği evlilik hazırlıkları evresinde damat traşı vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Evde olunan traştan oldukça farklı olan ve düğününüze davetli olan diğer takım elbiseli beylerden oldukça farklı görünmenize yardımcı olan damat traşı; geleneksel usullerde yapılırsa daha eğlenceli bir anı olarak size kalır.

2013 damatlarının kuaförleri de damat bakımına oldukça önem göstermeye başlayarak önceleri sadece saç ve sakal traşı olarak yapılan bu bakım şimdilerde oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip. Damatların bakım ve traş işlerini son güne bırakmalarındansa düğüne 3 gün kala bu bakım işine başlamaları daha uygun olacaktır. Cilde masaj ve buhar banyosu yardımıyla peeling yapılarak ölü hücrelerin yok edilmesi, manikür, pedikür ve saç traşı yapılır. Son iki gün kala göz torbaları ve yorgunluk nedeniyle ciltte oluşan sarkmaları ortadan kaldırmak, sakal traşı olmak, ağız ve diş bakımını yaptırmak gerekmektedir.

Düğün günü rahatlayan cilt için son bir rötuş anlamında traş yapılarak düğün için hazır hale getirilir. Bu sayede düğüne birkaç saat kala sıkışan traş problemindeki aksaklıklar da ortadan kaldırılmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ