Damatlık Nasıl Seçilir ? Nelere Dikkat Edilir ?

Damatlık Nasıl Seçilir ? Nelere Dikkat Edilir ?

Damatlık seçimi gelinlik gibi seçimi zor olmasa da zor karar veren ve giyimine önem veren erkekler için zor bir seçime dönüşüyor. Damatlığın en önemli unsurları olan gömlek ve ceket ikilisinin seçiminde hem şıklığı hem de rahatlığı ilk tercihler arasındadır.

Gömlek seçiminde seçeceğiniz gömlek vücut hatlarınızı ortaya çıkaracak kadar dar olmamalı veya üzerinizden dökülecek kadar da bol olmamalıdır. Gömleğin standart uzunluğu, ceketin altından yarım parmak görünecek şekilde ayarlanmalıdır. Gömlek kumaşı olarak pamuk kumaş tercih edilmeli ve düğmeleri mutlaka kumaş ile uyum içinde olmalıdır.

Gömleğin iyi ve güzel olduğunu gösteren ayrıntıların başında şüphesiz ki yakası gelmektedir. Gömlek yakasının giyilen takım elbise ve kişinin yüz şekliyle uyumlu olması gerekmektedir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip erkeklerin geniş yakalı gömlek kullanması, dar ve uzun yüzlü erkeklerin ise uzun yakalı gömleklerden uzak durmasını tavsiye ederiz. Ayrıca gömleğinizin yakasını bol olmalı ve boğazınızı sıkmamalıdır. Kravat veya papyon takmak ise sizin tercihinize kalabilir.

Ceket seçimlerinde çeşit oldukça fazladır. Kruvaze, şal yaka, tekli, ikili, üçlü düğmelerle farklılık gösterir. Seçilen damatlığın omuz kısımları dar/bol olmamalı ve ceket vücuda tam bir şekilde oturmalıdır. Düğün gününüzde ceketi çıkarmaktan kaçınırsanız ve oynayacağınızı da dikkate alarak kollara biraz pay verilmesi sizin yararınıza olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ