Dekorasyon İçin Bütçe Planı Nasıl Olmalıdır ?

Dekorasyon İçin Bütçe Planı Nasıl Olmalıdır ?

Evinizi yenilerken doğru bütçe planlaması yaptığınızı düşünseniz bile bazen bütçe sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Peki, kontrolden çıkan dekorasyon bütçesinin sebepleri nelerdir?

-Bütçeniz yoksa istediğiniz bazı şeylerden vazgeçmeyi bilmelisiniz. Veya istediğiniz düzenlemeyi bütçenize uygun hale getirmenin yollarını aramalısınız.

-Planladığınız dekorasyon alımlarında yapacağınız küçük bir değişiklik bile bütçenizin sarsılmasına neden olabilir. Bu sebeple mutlaka orijinal planınıza sadık kalmalısınız.

-Elektrikçiler, boyacılar, marangozlar ve tesisatçılar ile problem yaşamamak için her şeyi anlaşma sırasında yazın.

-Planlarınızın dışında gelişmeler de olabilir. Mesela daha önceden beğendiğiniz parkenin fiyatı almaya gittiğinizde artmış olabilir. Bu gibi durumlar için bütçe planınızı biraz esnek tutmalısınız. Veya fiyatı daha uygun olan alternatiflere yönelmelisiniz.

-Aşırı hevesle başladığınız dekorasyon işinde doğru kişilerden yardım almazsanız, hata yapabilirsiniz. Sonradan pişman olmamak için doğru adımları takip etmeye özen gösterin.

-Projenizi bölümlere de ayırabilirsiniz. Örneğin evinizin badanasını yaptırabilir ancak mobilyalar için bir sonraki ayı bekleyebilirsiniz.

Kadinlar.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ