Düğün Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

Gelin ve damadın düğün öncesi hazırlıkları arasında önemli bir yere sahip olan düğün alışverişinde dikkat edilmesi gereken ve olmazsa olmazları arasında yer alan birçok eşya bulunmaktadır. Öncelikle düğün alışverişi için bir liste hazırlanması ve bunların nerelerden alınacağı belirlenirse yol güzergahının planı da belirlenerek güzel ve hoş bir gün geçirilebilinir.

Düğün alışverişinde mutlaka alınması gerekenler arasında; alyans, bilezik, beşibiryerde, pırlanta, tektaş ya da sıra taş, pırlanta takım, set takım ya da hasır takım. Her zaman kuyumcularda dikkat edilmeli ve iyi pazarlıklar yapılmalıdır. Aksi taktirde garantisi olmayan markalardan alışveriş yapmanız sonrasında ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Düğün alışverişinden önce yapılan nişan alışverişinde ön bir deneyim yaşayan gelin, damat ve kaynana; bu sayede bu ikinci alışverişte birbirlerinin zevklerine ses çıkarmamayı da öğrenirler. Düğün hazırlıkları için yapılan alışverişte bohçalardan kına gecesinde giyilecek elbiseye kadar her şey hazırlanır.

Bunun yanı sıra geline; makyaj seti, saç fırçası seti, iç çamaşırı, gecelik, terlik, bakım seti ve daha nice kullanabileceği güzel hediyeler alınarak alışveriş tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ