Düğün Davetiyeniz Nasıl Olacak ?

Düğün Davetiyeniz Nasıl Olacak ?

Düğün hazırlıkları içerisinde davetiyeler geniş bir yer tutar. Özellikle gelin adayları bu konuyla fazlasıyla ilgilenir ve kendi karakterlerini yansıtan bir hediyeyi adeta düğün öncesinde sevdiklerine verirler. Bu güzel gelenek uzun yıllardır devam etmekle birlikte her sektörde olduğu gibi davetiyecilik sektörü de kendini geliştirmeye ve yeni davetiye çeşitleri tasarlamaya başladı.

Kimi davetiyeler görürsünüz insanlar gördüğünde tam da size uygun olduğunu düşünürler. Bu durum çoğu zaman kişiliğinizle de ilgilidir. Yani günlük yaşamda esprili biri iseniz eş seçiminiz de bu doğrultuda olur muhtemelen. Hal böyle olunca bu renkli ve esprili çifte de çok klasik davetiyeler yaptırmak yersiz olacaktır. Bunun yerine esprili komik davetiyeler seçebilirsiniz. Bu davetiyelerde genellikle çiftlerin kendi resimleri karikatürize edilir ve örneğin yeni evlerine girerken, ya da gelin arabası sürerken görmemiz sağlanır. Gelin ve damadın kendi resimlerinin karikatürize edilmesi oldukça hoş ve insanlarda tebessüm bırakan bir ayrıntı olacaktır.

Bunun yanı sıra bir de klasik severler var tabi. Genellikle asil kişiliklerini davetiyelerinde de yansıtırlar. Davetiyeler pahalı ve şık olurken genellikle kadifeler, inciler, kabartmalı yazılar ve figürler ile genellikle simli yazılar dikkat çeker. Kimileri yine resimlerini farklı ve davetiyeye uygun şekilde kapak kısmına ilave ederken genel itibariyle resimden ziyade damask desen de denilen Osmanlı motiflerinin görüldüğü davetiyeler de kişilik olarak daha sakin insanların tercihi olarak göze çarpıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ