Düğün Davetiyesinde Bulunması Gerekenler

Düğün Davetiyesinde Bulunması Gerekenler

Davetiyede moda ya ayak uydurun

Düğününüz için özenle seçerek hazırlattığınız davetiyeler her sene biraz farklı olsa da moda olarak her sene  farklı görünümlere yer verilmeye çalışılıyor. Düğün davetiyesinde bulunması gerekenler aslında çok basit yazılır fakat ayrıntılar hep hatalı olur. Düğün davetiyesi yada nişan davetiyesinde olması gereken sözlere buradan bakabilirsiniz.

Modayı yakından takip eden bir sektör olan düğün sektöründe, farklılık yaratmak ve özelleşmek adına nikah şekerleri, farklı düğün konseptleri ve davetiyeler kullanılmaktadır. Davetiyeler ise bu yıla damgasını vuracak ölçüde zengin bir çeşitliliğe sahip. Her sene de zengin olmak zorundadır herkes kendi düğünü özel olsun ister davetiyelerinin aynı olmasını istemez.

Davetiye denilince akla gelen sadece görünümü olmamalı ayrıca davetiyenizde nelerin yer alacağını da belirlemelisiniz. Görkemli bir davetiyeyi sıkıcı ve kalabalık bilgilendirici notlarla doldurmak istemezsiniz. Sonuçta bu sizin en özel gününüzde yanınızda olmasını istediğiniz insanlara vereceğiniz özel seçim bir davetiye olacağından; davetiyenizin içeriğini de en güzel şekilde belirlemeli ve yerleşimi yaptırmalısınız. Zaten davetiyeleri matbaa ya bastırırken size boş davetiye vermezler dolu verirler sonra siz davetiyenin modeline bakarsınız, davetiye sözünü seçip, davetiye yazı fontlarına bakarsınız. Davetiyelerde kesinlikle bulunması gerekenler; gelin damat ismi, davet sözcükleri, tarih, yer ve zaman. Bunlara ek olarak evleneceğiniz yeri daha kolay bulmaları için mini bir yol tarifi verebilirsiniz, anne baba ismi, davete gelirken yasaklı olan şeylerin notu ya da davetiyenin kaç kişilik olduğu gibi yazılar da istenirse eklenebilir.

Davetiye de en önemli detay nedir?

Davetiye seçerken dikkat etmediğiniz konular olur en az 500 model arasından birine karar verirsiniz yazı sözlerini seçersiniz daha sonra yazı fontunu seçersiniz fakat yazdığınız ayrıntıları kontrol etmezsiniz.

Matbaa size davetiyeyi hazırlar ve gönderir görünüşüne aldanıp tamam dediğinizde davetiyeler basılır, sonra kontrol ettiğinizde saat yanlış tarih yanlış verdiğiniz bilgi notundan illaki biri yanlış olur bunların önüne geçmek için örnek olarak basılan davetiyeyi en az 2 kişi inceleyin daha sonra davetiye basıldıktan sonra yapacağınız bir şey kalmayacaktır. Davetiyenizi hatalar ile almak istemiyorsanız ya da sonradan davetiyeye kalem ile yazmak istemiyorsanız mutlaka bu önerimiz aklınızda dursun.

Düğün davetiyesi mutlu bir başlangıca atılacak ilk adımda; bu mutluluğu sizlerle paylaşmasını istediğiniz insanlara verebileceğiniz hoş tasarımlı notlardır. Sizler de düğün tarihiniz ve evleneceğiniz yer belli olduğu gibi davetli listesini yapıp davetiyenizi seçmek için seçeneklere bir göz atmalısınız. Düğün davetiyesinde bulunması gerekenler yazımızdan mutlaka yararlanın.

Davetiye markalarını incelemek isterseniz buradan bakabilirsiniz

İşte bazı ilginç dikkatinizi çekebilecek düğün davetiye modelleri ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ