Düğün Davetiyesine Ne Yazılır ?

Düğün Davetiyesine Ne Yazılır ?

Elbette ki mutlu gününüzde yanınızda sevdiklerinizin bulunmasını istersiniz. Bunun için onlara hatırlatıcı özelikte ve davet niteliğinde düğün davetiyeleri hazırlatmalısınız. Özenle seçtiğiniz her ince detay gibi davetiyelerinizde de bin bir çeşit model arasından en güzelini seçerek davetlilerinize göndermelisiniz.

Öncelikle kafa karıştıran birçok konuyu geride bırakıp davetiye hazırlığında neler yapılması gerektiğine odaklanalım. Davetiyenizi seçtiniz. Oldukça yaratıcı ya da klasik bir model tercih edip etmemek sizin elinizde. İş metin kısmına gelince biraz daha karmaşıklaşan davetiye olayında sizlere davetiyenizi basanlar da fikir verecektir. Çeşitli yazı içeriklerinin yanı sıra kendinizin belirlediği bir içeriği de bastırmanız mümkün. Ama asla unutmamanız ve davetiyelerin olmazsa olmazları bulunmaktadır. Metin içinde; gelin ve damadın adı soyadı, mekan ve zaman, isteğe göre ebeveyn isimleri ve aşkınızı anlatan birkaç özel cümle ile davetinizi belirtebilirsiniz. Bunların yanı sıra davetlilerinizin mekanı bulmakta sorun yaşamaması için mekan krokisi ve irtibat numaralarının bulunduğu ufak ekstra bir tanıtım kağıdı ya da davetiyenin uygun bir noktasına bunları da dahil edebilirsiniz.

Tabi ki eğer yemekli bir tören yapacaksanız ve bunda da sayı önemli olduğu için mutlaka davetlilerinizin sizlere katılım yapıp yapmayacakları konusunda bir dönüş yapmalarını belirten not da bulunmalı. Tüm bu ekstralar için davetiyenizi bozmak yerine ufak bir not kağıdı düzenletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ