Düğün Masraflarına Dikkat Edin

Düğün Masraflarına Dikkat Edin

Evlilik adaylar için çoğu zaman maliyeti oldukça yüksek olan bir iştir. Kusursuz bir damat olma yolunda ilerlerken birden bire kendinizi borç batağı içerisinde bulabilirsiniz.  Bir yandan sizin için ve kendi için her şeyin en güzelini arzu eder, diğer yandansa sürekli olarak bütün ödemelerin altından kalkması için kaç yıl daha köle gibi çalışması gerektiğini hesaplar. Herkes bu tür ikilemler yaşar ama önemli olan bu ikilemin, erkek üzerinde yarattığı baskının şiddetidir…

Damat adayının borç konusunda günler ilerledikçe asabileştiğini fark etmeye başladıysanız, bu gerginliği ortadan kaldırmak için sizin de bu konuda yardımcı olmanız gerekmektedir. Yardım etmenizin tek yolu ise her ikinizin de bütçe planı yaparak ve bütçenizin el verdiği kadarıyla yetinmesini bilmeniz gerekmektedir. Ne olursa olsun yapmış olduğunuz bütçe planına sadık kalınız. Bu konuda nişanlınızla bütçe konusunda açık açık konuşmalı ve daha sonradan sıkıntı yaşamaktan kaçınmalısınız. Ayrıca unutmamanız gereken bir konu ise evlendikten sonra bu borçları ikiniz birlikte ödeyecek olmanızdır.

Unutmayın, ne kadar borç altına girerseniz hayallerinizi de o kadar ertelemek zorunda kalırsınız. Lüks içinde yaşamak yerine, borçlar arasında yaşayabilir eğlence ve tatilden uzun süre uzak kalabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ