Düğün Müziğinin Önemi

Düğün Müziğinin Önemi

Düğün müziği bütünüyle bir evlilik töreninin atardamarıdır. Canlı ya da bir dj vasıtasıyla çalınır ve gelin ile damadın düğüne geliş müziği, dans müziği, konuklar için müzik… olarak devam eder.

Giriş şarkınız sizin bir şarkınız var ise o olabilir yahut size önerim Zerrin Özer’in bu güzel eseri ” Her Şey Seninle Güzel “.
Şarkıyı çalacak canlı grup ya da dj’e bu dans müziğinden sonra çalınacak şarkıların ya da şarkı türlerinin listesini vermelisiniz.
Konuklara istek şarkı bırakmayın, çünkü her zaman karışıklık yaratmıştır ve bazen kavgaya kadar büyümüştür bu karışıklıklar.
Farklı yörelerin insanıysa damat ile gelin iki tarafın müziklerinden de eşit şekilde listeleyin. Düğün sizin düğününüz ve o gün sizin istediğiniz olmalı, eğlenmenize bakmalısınız.

Şöyle bir liste oluşturabilirsiniz;
1 – Giriş & Dans Müziği
2 – Gelin tarafının yöresinden örneğin; halay
3 – Damat tarafının yöresinden örneğin; misket

Varsa takı töreni düzenleyin, o sırada da huzur verici melodilerden kullanabilirsiniz. Konuklarınız sohbet ederken iyi gelecektir.
Son olarak siz de dilerseniz gelen herkese teşekkür edersiniz, fotoğraf çekilmek isterseniz çekilirsiniz ve bu mutlu gününüzü de kazasız, belasız atlatırsınız.
Gönlünüzce bir düğün günü yaşamanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ