Düğün Öncesi Damat

Düğün Öncesi Damat

Genellikle damat hazırlıklarının kolay olduğu düşünülse de düğün öncesi damat neler yapar, yapması gerekenler bir defter olsa, yazmak ile bitmez damadın işi gerçekten zor. Bilinmese de damadında gelin hazırlıkları kadar zorlukları vardır. Artık damat olduğunuz kesinleştiğine göre tüm sorumluluklar sizin üstünüz dedir. Damadın kıyafet seçiminden sonra düğün öncesi damat yapması gerekenler şöyledir ;

Düğün Öncesi Damadın Not Defteri

düğün öncesi damat

düğün öncesi damat

  • Kadınların beğenisi erkeklere göre daha iyi olduğundan bir çok şeyi gelin tarafı seçiyor olsa bile alyans ve yüzükleri damat tarafının alması adettir.
  • Damat, başta ailesi, akrabaları ve diğer yakınlarının davetli listesini çıkartmalıdır.
  • Damat hazırlık aşamalarını tek başına üstlenmemeli aile bireylerinden veya yakın arkadaşlarından yardım istemeli ve yükünü azaltmalıdır.
  • Damatlık özel diktirilecek veya hazır alınacak olsa bile son günlere bırakılmamalıdır.
  • Geline alınacak olan hediyeler unutulmamalıdır.
  • Balayı planı çiftlerin ortak fikriyle yapılmalı ve daha sonrasında yapılacak olan rezervasyon, araç kiralama gibi tüm balayı detaylarıyla damat ilgilenmelidir. Halen Balayı yerinizi seçmedi iseniz size yardımcı olacak balayı tercihlerine göz gezdirin.
  • Düğün günün en önemli parçalarından biri olan fotoğraf ve video çekimleri için düğün fotoğrafçısı ile önceden görüşülmüş ve ayarlanmış olması gerekmektedir.
  • Düğüne gelemeyecek olan yakınlarınızın gönderecekleri çiçek veya telgraflara cevap vermeninde düğün sonrasında damadın yapması işler arasındadır. Gönderen herkesi bir yere not edin düğünden sonra kimin ne yaptığını unutursunuz.
  • Düğün öncesi damat yapması gerekenler arasında bekarlığa veda partisi var ise düğünden bir kaç gün önce ayarlanmış olmalıdır.

Düğün öncesi damat yapması gerekenler sadece bunlardan ibaret değil bir çok detayı düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz, Bu yazdıklarımız sadece düğünden önce yapılacaklardan bazıları ev tutulmadı ise ev tutulmalı, eşyalar yerleştirilmelidir. Su, elektrik, doğalgaz gibi ev ihtiyaçlarını yaptırmalısınız bunların hepsi Düğün öncesi damat yapması gerekenler konusuna girer bütün damatlara kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ