Düğün ve Düğün Mekanı

Düğün ve Düğün Mekanı

Evlilik; iki farklı kültürde hayatlarını sürdürmüş, iki farklı ortama sahip olan… çiftlerin birbirleriyle kültürlerini, ortamlarını, ailelerini bir araya getirmesiyle oluşan; söz, nişan, nikah gibi evrelerden geçen bir olgudur.

Evlilikten önceki en önemli olay düğün ve düğünün yapılacağı mekandır. Öncelikle düğüne davet edilecek insanların listesi yapılmalıdır. Hayalleri bir kır düğünü süsler, otantik bir mekan süsler… ancak düğün salonları daha cazip gelmiştir insanlarımıza. Davetiyeler hazırlanır; akrabalara, dostlara dağıtılır, çoğu zaman gelir gider tutarları da hesaplanır. Aslında farkında olunması gereken düğünde sadece evlenen çiftler değil, farklı kültürlere sahip olan insanlar da eğlenmeye gelmiştir. Gelin tarafı kendi yörelerinin müzikleri çalınsın isterken, damat tarafı da aynı şekilde karşılık vermektedir. On düğünden sekizinde bu durum saptanmıştır ve on düğünden birinde bu durum yüzünden yaşanan kavgalar bulunmaktadır.

Düğünde içki servisi olacaksa bunun bir sınırlandırılmasını öneririz ancak içki servisi olmaz ise daha sağlıklı olur. Orada mutluluk paylaşımı olacak ve bu paylaşımı bilinçli bir şekilde yaşamalısınız. Düğününüze sorun çıkarabileceğini düşündüğünüz insanları çağırmayın ya da düğüne davet etmeden önce bir büyüğü ile görüşün. Maalesef düğünlere curcuna çıkarmaya giden insanlarımız da var…

Gelelim düğün mekanı konumuza;
Düğün mekanı çift için seçim yapılması en zor kategorilerden biridir. Gelecek davetli sayısı göz önüne alınarak karar verilebilir.
Kır düğünü, tarihi mekanlarda düğün, otellerde, düğün salonlarında, yatlarda…
Nerede olursanız olun yüzünüzden gülümsemenizi eksik etmeyin, pozitif enerji yayın insanlara her zaman. Düğününüzü ölümsüzleştirecek kameramanlar ve fotoğrafçı arkadaşlara isteklerinizi önceden bildirin. Bana kalırsa bir gelir – gider düşüncesinde fazla takılmayın çünkü o gün sizin unutamayacağınız en mümkün mertebede kusursuz olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ