Duvak Uzunluğu Nasıl Belirlenmeli ?

Duvak Uzunluğu Nasıl Belirlenmeli ?

Gelin adaylarının gelinlikleri için yaptığı aylarca süren araştırmalar sonrasında gelinliklerine uyum sağlayacak duvak seçimleri de oldukça önemlidir. Gelinliklerin tamamlayıcısı olan bu ince dantel ya da tüllerden yapılan duvaklar için boy seçimi de önemlidir.

Duvak seçiminde dantel, Fransız gipürü ya da sade tüller tercih edilebilir. Önemli olan görüş alanınızı kısıtlamayacak yerlerde bu ince detayların ve süslemelerin bulunmasıdır. Peki, duvak boyu seçimi nasıl olmalıdır? Kimi gelin metrelerce uzunlukta duvak seçerken kimi gelin adayı da minik bir şapkayı andıran duvaklarla saçlarını taçlandırmaktadır. Eğer hareketli oyunların oynanacağı bir düğün planlamışsanız duvağınızın uzunluğu oldukça önemlidir. Oynamanıza engel olmayacak uzunlukta ya da çıkartılabilir duvaklar tercih edilmelidir. Saçınıza özenle tutturulmuş duvağınız yürürken ve oynarken saçınızı bozmamalıdır. Çıkartıldığında da saçınızın bozulmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra duvağınızdan hiç ayrılmak istemiyorsanız mutlaka kısa duvaklar tercih etmelisiniz. Saç boyunuz oldukça kısa ise duvağınızı çıkarmamanız görünüşünüz açısından daha iyi olacaktır.

Gelinler vazgeçilmeyen aksesuarlarından olan duvaklarda; taşlar, inciler ve danteller en çok kullanılan süslemelerdendir. Dantelleri yüzünüze yakın olmayacak şekilde duvağınızın uç kısımlarında bulunmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca sırt dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz; duvak boyunuzun mutlaka kısa olması gerekmektedir. Bu şekilde gelinliğinizin en gösterişli detaylarını da kapatmamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ