Evinizdeki Kullanılmayan Alanları Değerlendirin

Evinizdeki Kullanılmayan Alanları Değerlendirin

Ev dekorasyonunda en çok atlanan göz ardı edilen kısım kullanılmayan kör alan diye tabir edilen alanlardır. Bu alanlara genellikle bir şey yerleştirmeyip boş bırakan ev sahipleri güzel değerlendirmelerle son derece kullanışlı alanlar elde edebilirler. Garip kıvrımlara sahip köşeler, merdiven boşlukları, şömine etrafı, merdiven sahanlıkları ve holler için genellikle nasıl bir dekorasyon uygulaması yapılacağı bilmeden boş bırakılır. Ufak yaratıcılıklarla bu alanlarda da hoş ve kullanışlı yaşam alanları elde edilebilir hatta evlerinizin vazgeçilmez köşeleri haline gelebilirler.

Ev dekorasyonu için seçeceğiniz mobilyaların öncelikli olarak kullanılmayan alanlarınızın şekline uyabilecek türden modüler olmasına özen göstermelisiniz. Fazlalıkları ortadan kaldırıp birkaç ufak ev dekorasyonu hilesi sayesinde değersiz bulup hiçbir eşya yerleştirmediğiniz bu alanları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Örneğin;

  • Karanlık holler için aydınlık mobilya ve renk seçimi
  • Merdiven sahanlığı için ayakkabı, ev eşyaları ve kitaplarınızı saklamak için gömme dolap ya da duvara monteli raflar tercih edebilirsiniz. Loş bir ışıklandırma ve merdiven kenarlarına yapacağınız led aydınlatmalar sayesinde farklı bir ambiyans yakalayabilirsiniz.
  • Merdiven sahanlığınızda pencere yoksa cam panel ve kapılar yardımıyla daha aydınlık ve farklı bir dekorasyon çizgisi yakalayabilirsiniz.
  • Merdiven boşluklarının altına küçük ikinci bir tuvalet ya da duş kabini yapabilir duvarlarını da resim ve ödüllerinizle renklendirebilirsiniz.
  • Güzel ve ince bir çalışma masası birkaç duvar rafı ile ufak bir çalışma mekanı yaratılabilir.
  • Özellikle kullanılmayan köşeler için mutlaka duvarlara zıt renkte bir boya uygulaması yapılmalı ve raf sistemi uygulanmalıdır. Bu sayede oldukça ilgi çekici ve hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ