Evliliğin İlk Zamanlarında Yapılan Hatalar

Evliliğin İlk Zamanlarında Yapılan Hatalar

Söz, Nişan , Düğün ve Balayı derken her şeyin çok güzel geçmesinin ardından çiftlerin düşünmemesi gereken bazı şeyler vardır . İşte onlardan bazıları ;

Para – Yeni evlenen her çift için en önemli unusurlardan biridir para . Oturduğunuz ev size ait değilse ve kendinize ait bir ev almayı planlıyorsanız para sizin için daha çok önem taşır. Eşinizle birlikte karşılıklı olarak paranızı biriktirime ve değerlendirme konusundaki düşüncelerinizi paylaşın.

Arkadaşlardan Uzaklaşmak – Evlilikten sonra sorumlulukların artmasıyla birlikte çoğu insanlar arkadaşlarını ister istemez ikinci plana atmak durumunda kalırlar. Fakat güzel bir evlilik için arkadaşlarınızı ve çevrenizi her zaman hayatınızın içinde bulundurmalısınız. Arkadaşlarınızla aranıza mesafe girmemesi adına birlikte keyifli vakitler geçirebileceğiniz ortamlar oluşturun.

Aile Büyüklerinin Karışması – Eşinizi hiçbir zaman ailesinin yapmış olduğu hatalar yüzündne suçlamayın ve ona kızmayın. Eşinizle sizin aranızda olan ailevi sırlarınızı ailenizle paylaşmayın.

Bebek İsteme Takıntıları – Yeni evlenen çiftler bebek sahibi olma konusunda oldukça kararsız ve düşünceli olduklarından yaşadıkları hayattan zevk almayabilirler. Çiftlerin çoğu 2-3 yıl sonra bebek sahibi olmayı isterler. Evliliğin ilk aylarında ilişkinize odaklanın çünkü ilk aylar bebek için erken olabilir. Bu nedenle aynı evde olmanın, aynı yastığa baş koymanın tadını çıkartarak bebek için uygun zamanı bekleyin 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ