Gaziosmanpaşa Nikah Dairesi

Gaziosmanpaşa Nikah Dairesi

Adres: Merkez Mah.Cumhuriyet Meydanı. No: 20 34245 G.O.PAŞA / İSTANBUL
Tel:212 453 54 17-18-21

EVLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER
Sağlık Ocağından sağlık raporu.
Nüfus Cüzdanlarının asıl ve fotokopileri.
6 ay geçmemiş; 6′şar adet ön cepheden vesikalık fotoğraf.
Evlenecek olan çiftlerin birlikte müracaata gelmeleri zorunludur.
Belediye Kentli Servisinden sicil no alınacak.

NİKAH ÜCRETLERİ
Gaziosmanpaşa ilçe sınırları içinde 2013 yılı nikah tarifelerinde zam uygulanmayacak. Gaziosmanpaşa Belediyesi aldığı Meclis kararı ile yeni yılda hafta içi daha önce saat 17.00’ye kadar olan nikah kıyma işlemlerini saat 20.00’ye kadar uzattı ve bu nikahlardan yine herhangi bir ücret alınmamasını karara bağladı.

Hafta sonu kıyılan nikahlarda da 2012 tarifesi olan 120 lira ücret alınırken, Belediye yine daha önce nikah kıyma işlemlerinde uyguladığı komşu ilçe sınırlarında kalan nikah salonlarında kıyılan nikahlar arasındaki ücret farkını da artadan kaldırdı. Böylece daha önce ilçe dışı 400 lira olan nikah kıyma ücreti 270 lira olan ilçe içi tarifeyle sabit kılındı.
2012 yılı tarifelerinin geçerli olduğu 2013 yılı nikah ücretlerinde de herhangi bir artışa gidilmedi. Yeni tarifeye göre ev nikahlarından 270 lira ücret alınırken, cezaevlerindeki nikah kıyma işlemleri de 180 lira ücretle işlem görecek.

Tarifeye göre ayrıca dışarıdan izannameli gelenlerden 150 lira alınacak. Eskiden olduğu gibi yatalak hastalar, engelli vatandaşlar, şehit çocukları, gazinin kendisi ve çocuklarının nikahları ile Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı’nda dosyası bulunan muhtaç kimseler ile belediyenin evlilik akademesi ya da benzeri çalışmalarına katılan vatandaşların nikah işlemlerinden de ücret alınmayacak.

https://ebelediye.gaziosmanpasa.bel.tr/web/guest/74

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ