Gelin Adaylarının Kına Kıyafeti Seçimi

Gelin Adaylarının Kına Kıyafeti Seçimi

Hem duygusallığın hem de eğlencenin dorukta olduğu gelin adayının evlenmeden önce sevdiği bayanlarla ve en yakın kız arkadaşlarıyla yaptığı bekarlığa veda partisi tadındaki eğlenceye kına gecesi denir. Gelin adayına eski adetlerden kalan kına yakılır ve bu sırada birçok nazlanma sonrasında gelin kayın validesinden altınları kapar. Kına kıyafeti seçiminde artık hanımlar karasız kalmakta ve ne giyeceğine karar verememektedir. Eskiden çok yaygın olan bindallı ise şimdilik sembolik olarak kullanılarak yerine abiye kıyafetlere bırakmış durumda.

Abiye kıyafetin en ışıltılısını en canlısını bu gecede gelin adaylarının giyebilmesi mümkün. Çünkü onun için düzenlenmiş hoş bir eğlencede istediğini giymekte özgürdür. Dilerse Osmanlı esintilerinden oluşan güzel bir sultan kıyafeti ya da bindallı isterse de mankenlere taş çıkaracak güzellikte ve minilikte bir abiyeyi giymek için seçebilir.

Gelin adayları için kına kıyafetleri ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ayşe bilir diyor ki:

    çok güzel kına kıyafetleri var son zamanlarda hep Osmanlı tarzı kına kıyafetleri görüyorum insanlar kendilerini hürrem sultan kına kıyafeti içinde görmeyi çok seviyor herhalde.

BİR YORUM YAZ