Gelin Çiçeğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin Çiçeğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinliği daha çok ön plana çıkaran ve bir gelinin vazgeçilmez aksesuarlarından olan gelin buketi her zaman mevsim çiçeklerinden seçilmelidir. Beyaz renk çiçeklerden yana tercihini kullanan gelin adayları ilkbahar ve yazın gelmesiyle artan çiçek çeşitlerinden dilediğini gelin buketine koydurabilir.

Hoş bir aranjmanla birlikte sadeliğin ve masumiyetin simgesi olan gelin çiçeği düğünün bitmesinin ardından çoğu zaman gelin tarafından davetlilere doğru atılır. Bekar birinin gelin çiçeğini tutması en erken evlenmesi anlamına gelmektedir. Tek tarz çiçekle değil birkaç türü aynı anda gelin buketinize koydurabilirsiniz. Dilerseniz sarmaşık gibi aşağıya uzayan bir buket yaptırabilir ya da sol kolunuza yatık şekilde taşıyabileceğiniz bir gelin buketi yaptırabilirsiniz. Renkli güllerden ya da papatyalardan yapılmış olan buketler de son dönemlerin en ilgi çekici gelin çiçekleri arasında yer almaktadır. Gelin çiçeğinizi belirlerken düğün mekanınızın dekorasyonundan kullandığınız renklere ve damadınızın mendil ve kravatının renklerinden de esinlenebilirsiniz. Bu sayede oldukça uyumlu görünebilirsiniz.

Sizler de bu mutlu gününüzde her aldığınız ve yaptığınız şeyin tamamen size özgü olmasını ve diğerlerinden farklı olmasını istiyorsanız mutlaka özenli seçimler yapmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ