Gelin Duvağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gelin Duvağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gelinliğin olmazsa olmazlarından ve en dikkat çeken özelliklerden biridir duvak. Hatta duvağın önemi o kadar yüksektir ki duvaksız gelinlik eksik kalmış demektir. Gelin duvakları da gelinlik modelleri gibi bir çok çeşidiyle ön plana çıkmaktadır. Bunlar ; kısa duvak, kafes duvak, uzun duvak gibi bir çok farklı gelin duvağı bulunmaktadır.

Peki bu kadar gelin duvağı alternatifi içerisinde siz nasıl bir model seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Öncelikle seçeceğiniz gelin duvağının üzerinizde nasıl duracağını düşünmeli ve ona göre seçim yapmalısınız.

Gelin Duvağı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

  • Gelin duvakları genel olarak gelinlik modeline uygun bir şekilde seçilmelidir. Kabarık gelinlik modelleri için uzun duvak seçilirken balık sırtı gelinlik modellerin de kısa duvak modelleri tercih edilmektedir.
  • Duvak modelinin gelinlikle bir bütün olması önemli noktadır.Örnek verecek olursak sadece bir gelinlik modelinde dantelli duvak modeli kullanmak sırıtacaktır.
  • Eğer ki upuzun bir gelin duvağı hayal ediyorsanız bunun yanında da mutlaka yedek bir kısa duvak bulundurmalısınız. Uzun duvak ile uzun saatler rahat edemeyebilirsiniz.
  • Gelinliğinizin tonu kırık beyaz olabilir. Bu nedenle seçeceğiniz duvak modeli de aynı renkte olmalıdır. Bu konuyu sakın gözden kaçırmayın. Yoksa tonlar arasında ciddi farklar oluşabilir ve kötü bir görünümde olursunuz.
  • Seçeceğini gelinlik modelinin detayları sırt bölgenizde yer alıyorsa bu detaylar için kısa duvak modeli sizin için ideal olacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ