Gelin Duvağı Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Gelin Duvağı Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Gelin duvağı; gelinlerin en önemli aksesuarlarından biridir. Bu güzel gelinlik aksesuarı her gelinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Seçtiğiniz gelinlik modeli ile birlikte tasarlanan bir duvak kullanabileceğiniz gibi, isterseniz gelinliğinize ve sizin fiziksel özelliklerinize en uygun duvağı da seçebilirsiniz.

Duvaklar 2013 modasında dantellerle taçlandırılmış nazik detaylara sahip aksesuarlardır. Gelin adayının boyuna, saç uzunluğuna, gelinlik modeline, düğün konseptine ve gelinliğinin kumaşına göre değişiklik gösteren duvaklar her daim var olan gelin aksesuarlarından biridir. Yüzünüzün görüş kısmını etkilemeyecek şekilde dantel ve işleme detaylarına sahip olması gereken duvaklar, 2013 modasında Fransız dantelinin gelinlik modasına girmesiyle daha çok dantelli modelleri ile karınıza çıkmaktadır. Ünlü tasarımcıların tasarladığı duvaklar da danteller ve incilerle süslü hatta el işçiliğine yer verilmiş durumdadır.

Eskilerin; damadın düğün öncesinde gelinin yüzünü görmesinin uygun olmayacağı düşüncesi nedeniyle tasarlanmış olan bu aksesuarlar, dönem dönem metrelerce uzunluğa ulaşmış olarak kullanılmaktaydı. Şimdilerde şapka modelinden her boya kadar uzanan duvaklar halen daha gelin adaylarının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ