Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Tüm düğününüz boyunca hiç durmadan davetlilerin tebrikleri nedeniyle ve oynarken terlemeniz nedeniyle bozulabilecek bir makyajınız gece sonuna kadar çekecek olan fotoğraflardaki değişikliğinizi ortaya koyacaktır. Bozulmayan ve daha uzun süre dayanabilen birçok makyaj detayı sayesinde sizler de düğününüz boyunca istediğiniz kadar kişiyle öpüşebilir istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Kusursuz güzelliğinize kusursuz bir makyaj dokunuşu oldukça etkili olacaktır.

Simlerin 2013 gelin makyajı modasında pek tercih edilmediğini bilmelisiniz. Bu nedenle cildinizi olabildiğince doğal göstercek tonlar ve makyaj ürünleri seçmelisiniz. Boya küpüne dönmüşçesine uygulanan bir makyajı sakın tercih etmeyin. Öncelikle yapmanız gereken cildinizde leke ve ya sivilce ya da gözaltı morlukları varsa bunları iyi bir kapatıcı ile fondöten uygulamadan önce kapatmanızdır. Ardından fondöten ve akmayan makyaj ürünleri tercih edilmelidir. Makyaj uygulanacak yüzün 10 gün kadar dinlendirilmiş ve derinlemesine temizlik yapılmış olması da bu konuda oldukça önem teşkil etmektedir. Seçeceğiniz makyaj ürünleri mutlaka yağsız ve su geçirmez olmalıdır. Kır düğünü gibi açık havda yapılacak olan bir düğününüz olacaksa mutlaka doğal renkler ve ten renginize yakın pastel renkleri tercih etmelisiniz.

Kapalı alanda olacaksa mutlaka daha vurgulu ve ışıltılı bir makyaj tonlaması tercih etmelisiniz. Uzun saatler kalıcı olması için mutlaka transparan pudra uygulaması ve makyaj ürünlerinin yağsız olmasına dikkat edilmelisiniz. Ayrıca dekoltenize de mutlaka makyaj uygulaması yaptırmalısınız aksi taktirde renk farklılıkları oluşur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ