Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

Gelin adaylarının en önemli seçimlerinden biri de makyaj tonlarının nasıl olacağıdır. Bu seçimi yaparken mutlaka ten rengi uyumuna önem verilmelidir. Bu yılki gelin makyajı modasında sadelik oldukça önemli. Daha önceki yıllarda abartılı makyajlar nedeni ile farklı görünen gelin adayları artık resimlerinde kendileri gibi görünebilecek.

Gelin makyajı öncesinde önemli olan detay ise cildin dinlenmiş ve pürüzsüz olmasıdır. Pürüzsüz bir cilt sayesinde makyajınız için harika bir alt yapı oluşturabilirsiniz. Gelin makyajı diğer makyajlardan oldukça farklı ve uzun süre kalıcı olması nedeni ile ayrı bir yere sahiptir. Cildinize uyum sağlayacak renk tonları ile ilgili internetten ve kuaförünüzden bilgi alabilirsiniz. Bu yılki gelin makyajı tonları ise şeftali ve pembe ağırlıklı. Beyaz gelinliğinize en şık uyum sağlayacak parlak ve ışıltılı renklere sahip olan gelin makyajı sizler için biçilmiş kaftan. Kalıcı olması açısından makyajınızın altına sağlam bir pudra uygulaması yapmalısınız. Sonrasında ise birkaç kat şeklinde uygulayacağınız makyaj malzemeleriniz kaliteli ve fazla yağlı olmamalıdır.

Yağlı olan makyaj malzemeleri daha çabuk akacağından tüm gün boyunca makyajınızı defalarca tazelemek durumunda kalabilirsiniz. Bu da size işkence gibi gelir. Bu nedenle olabildiğince kaliteli ve pastel tonlardaki malzemelerin kullanılmasında ısrarcı olmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ