Gelin Makyajı ve Önemi

Gelin Makyajı ve Önemi

Gelin makyajı günlük olarak kullandığımız makyaj malzemelerinden daha kaliteli olanlardan yapılmalıdır. Aksi taktirde tüm makyajınız gün içerisinde parça parça bozulup akarak geriye hiçbir şey kalmayacaktır.

Genellikle kumral olan Türk hanımları için 2013 yaz sezonunun en çok tercih edilen gelin makyajı tonları; kahve ve gold kahvedir. Fondöten tercihinizi yaparken markaya göre değişeceğini unutmamalı ve kendi ten renginize uygun tonları tercih etmelisiniz. Allık seçimi ise mutlaka kahve ve gold kahveden yana olmalıdır. Kullanacağınız makyaj malzemelerinin sürülüş şekli de oldukça önemlidir. Makyajınızı kendini yapamayacaksanız mutlaka işin profesyoneli olan birine gelin makyajınızı yaptırmalısınız. Yüz hatlarınız düz ve uzun ise allığınızı biraz yana ve kulaklara doğru yatay biçimde sürmelisiniz. Yuvarlak ya da oval bir yüz hattına sahipseniz yukarı doğru hareketlerle sürmeye özen göstermelisiniz.

Göz farı olarak; kahve, gold kahve ve zeytin yeşili tonlarını siyahla birleştirerek buğulu bir bakış elde edebilirsiniz. Ruj seçimi olarak da parlak kahve tonları ya da pembe kullanmalı üzerine de mutlaka parlatıcı sürmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ