Gelin Makyajında Ruj

Gelin Makyajında Ruj

Gelin Makyajında Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır

Kusursuz görünmek istediğiniz en özel gece olan düğününüz için saç ve makyaj işlemini tamamladınız. Sırada ki adım ise ruj seçimi. Rujunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken ufak da olsa ayrıntıları kullanın en iyi görünmenin püf noktası ise makyajınız ile uyumlu bir ruj rengi tercih etmelisiniz, gelin makyajı için ruj seçimi genel olarak kırmızıdır kırmızının tonlarında seçiminizi yapmalısınız. Fakat bazen kullanılan renkler örneğin pembe ve tonları da kullanılmıyor değil.

Düğün geceniz de gelinliğiniz, saçınız, makyajınız gibi dudaklarınız da mükemmel gözükmeli ama nasıl ?

Gelin Makyajında Ruj

Gelin Makyajında Ruj

Düğün gecesi için en ideal ruj rengi pembenin yumuşak ve kırmızının yumuşak onları olduğunu belirtelim. Gelin makyajında ruj rengi bitirdiğimize göre gelin makyajında ruj  tercihimiz olacak, öncelikli tercihiniz bütün gece hiç çıkmamasını isteyeceğiniz kalıcı bir ruj olacaktır, fakat uzmanlar kalıcı ruj’un bir süre sonra dudakları kuruttuğu için bu seçimi tavsiye etmemektedirler.  Zaten o akşam yemek yeme gibi bir durumunuz olmayacağı için kalıcı olmayan ruj kullanabilirsiniz, sadece pasta yerken dikkat edin. Eğer çıkar ise de zaten daha önceki yazılarımızda gelinin çantasında bulunması gerekenler yazımızda rujun bulunması gerektiğini söylemiştik mutlaka bulundurun. Dudaklarınızın çekici olması için rujunuzun üzerine renksiz parlatıcı sürebilirsiniz.

Gelin makyajında Kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız ve çok dikkat çeker bu beni rahatsız eder diyorsanız; kırmızı rujunuzu krem bazlı bir kapatıcı yardımıyla sürmeyi deneyebilirsiniz. Dudak fırçasıyla birlikte yapılacak olan bu uygulama daha yumuşak bir görünüm oluşturacağından sizi de rahatlatacaktır. Gelin makyajında ruj tavsiyesi, daha isterseniz özellikle ruj seçerken mat veya kadifemsi rujlar yada daha yoğun ruj renklerine bakabilirsiniz. Dudağınızı parlatacak rujlar ile daha ön plana çıkabilirsiniz. Düğün de kullanacağınız gelin makyajında ruj rengi çok önemli olsa da gelin makyajı ile birlikte uyum oluşturmalı eğer gelin makyajı ile uyumlu olmaz ise ruj çok abartılı durur. Eğer gelin makyajı ve ruju uyumlu olur ise ne kadar abartılı bir renk sürseniz de dikkat çekmezsiniz en önemlisi de gelin makyajı ile rujun uyumlu olması çok önemlidir.

Rujunuzun dişlerinize bulaşma ihtimalini göz önüne alarak, ruju sürdükten sonra kontrol ediniz ve bulaştıysa dudağınızı büzün ve parmağınızı dişinize değdirerek geri çekiniz. Kimileri gelinlik makyajında pembe yada başka renklerin değişik tonlarını tercih etseler de biz gelin makyajı ruju olarak hafif kırmızı tonları daha çok seviyoruz çünkü en çok geline yakışan gelin makyajı kırmızı ruj tercihi dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. serap diyor ki:

    verdiğiniz bilgilere teşekkür.birde bu rujları nereden alacağımızı yazsaydınız.

BİR YORUM YAZ