Gelinlik Seçiminde Kararsız Mısınız ?

Gelinlik Seçiminde Kararsız Mısınız ?

Düğün gününüz için tüm her şey hazır ve siz hala gelinliğinize karar veremiyorsanız öncelikle aynanın karşısına geçip kendi vücudunuzla ilgili birkaç soruya cevap vermeniz gerekiyor. Saç kesiminiz nasıl, kilonuz ve boy oranınız nasıl? Tüm bunları belirledikten sonra gelinlik modelleri arasından öncelikle size uygun birkaç model belirleyebilir ve ardından ince detaylara inebilirsiniz.

Boyunuz ve kilonuz oldukça orantılı ise gönül rahatlığı ile istediğiniz 2013 gelinlik modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Çünkü ne ekstra uzun görünmek ne de zayıf görünmek için bir çabanız olmayacak. Burada dikkat etmeniz gereken şey yaka yapısı. Saçlarınız eğer kısa ise mutlaka yakası açık, straplez ya da ince askılarla tutturulmuş modelleri tercih etmelisiniz. Saç boyunuz uzunsa toplatarak yakası dantelli modelleri tercih edebilir ya da salık ya da toplatacağınız gelin saçınızla dekolteli bir yakayı kullanabilirsiniz. Kısa boylu bir gelinseniz ve olduğundan uzun görünmek istiyorsanız mutlaka vücudunuzun elverdiği ölçüde dar etek modeli olan gelinliklerden yana tercih yapmalısınız. Belinizi sararak hem daha uzun hem de daha ince bir bel yapısına sahip olduğunuz vurgusunu yapacak olan bu modeller sayesinde istediğiniz gibi bir gelin olabilirsiniz.

Ayrıca kısa boylu gelin adaylarının saçlarını eğer kısa ise açık bırakmaları aksi taktirde uzun saçlı iseler mutlaka toplatmaları ve göğüs kısımlarını açık bırakmaları önemli detaylar arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ