Geniş Mutfaklara Dekorasyon Önerileri

Geniş Mutfaklara Dekorasyon Önerileri

Hanımların evlerinde en çok zaman geçirdikleri yerlerden biri olan mutfaklar için 2013 yılında oldukça değişik dekorasyon önerileri bulunmaktadır. Keyifle dekore edilen mutfaklarda bol sohbet, sıcaklık ve neşe bulunur. Ev dekorasyonu alanında ustalaşmış isimlerle çalışabileceğiniz gibi kendi seçimlerinizi kendiniz kombinleyerek de harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Geniş alanlı mutfaklar için birçok mutfak çeşidi seçiminiz bulunmaktadır. Bunlar;

  • Düz mutfak: dar ve düz alanlar için daha fazla kullanılmaktadır. Tek bir duvara yaslanarak tasarımlanır.
  • İkili ya da karşılıklı düz mutfak; uzun ve yeterli genişlikteki mutfaklar için karşılıklı iki duvara düze şekilde monte edilmiş iki mutfak tezgahından oluşur.
  • L tipi mutfak; kare ve dikdörtgen mutfaklar için tercih edilen bu yerleşme düzeninde tezgah karşısındaki alana da ufak bir oturma grubu koyularak güzel sohbetlerin yapılabileceği sıcak bir ortam sağlanmış olur.
  • U tipi mutfak; geniş mekanların vazgeçilmezleri arasında yer ola bu mutfak tarzında daha rahat ve keyifli bir çalışma sürdürülebilinir. Genellikle mutfak camının önünde yer alan lavabo oldukça hoş bir görüntüye yardımcı olur.
  • Ada mutfak; geniş mekanlı mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan ada mutfak içerisinde ada olarak adlandırılan bir tezgah bulunmaktadır. Bu tezgah kimi zaman pişirme kimi zamanda çalışma ve hazırlama tezgahı olarak kullanılan bir alandır.
  • Yarım ada mutfak; üçgen şeklinde doğru oluşturularak pişirme, hazırla ve depolama alanları arasında güzel bir koordine kurulur.

Bu harika ev dekorasyonu seçenekleri arasından dilediğinizi mutfak metrekarenize göre uygulayabilir ve kendi hayallerinize uygun bir mutfak yaratabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ