Kır Düğünü Avantajları ve Dezavantajları

Kır Düğünü Avantajları ve Dezavantajları
Bir çok çiftin hayalidir, kır düğünü yapmak. Kır düğünün güzel tarafları olsada, risklerinide göz önüne almakta fayda var. Peki kır düğünü Avantajları ve dezavantajları nelerdir.

Kır düğününde en önemli özellik doğallıktır. Çimenler ve ağaçların dokusu sizi fazlasıyla istediğiniz atmosfere sokacaktır. Doğal renklerden uzaklaşmamak adına var olan dokuya çiçeklerle katkı sağlayarak destek vermeniz olacaktır. Şehirden uzak olması sebebiyle yeşil alanı olmayan, toprak bir zeminde organizasyon yapmanın da bir özelliği olmaz. Yemyeşil çimenler ve mis kokan çiçeklerin yerini hiçbirşey tutamaz. Bazen yeşil bir alana sahip düğün mekanı bulsak bile, gölgelendirmeye ihtiyaç duyacağınızı da unutmayınız.

Kır Düğünü Riskleri nelerdir

Şehir merkezinden uzak bir bölgede kır düğünü düşünüyorsanız elektrik ve su problemi yaşanabilir. Bu nedenle jeneratör ve su deposu bulunan bir tesis olmasına dikkat ediniz.
Önümüzdeki bir kaç yıl yaz düğünleri Ramazan ayına gelmesi sebebiyle istediğiniz tarihlerde yer bulmakta oldukça zor olacaktır. Özellikler herkes cumartesi günü organizasyon yapmak isteyince seçimler daha da zorlaşıyor. Bu durumda erken rezervasyon yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. 1 sene önceden yer bakmaya başlayın istediğiniz yerlerden fiyat alın, En uyugun fiyatlı olanlardan birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz.
Açık havada düğün yapmanın en riskli tarafı, hepimizin malumu; yağmur…  Düğün tarihinin kararlaştırılmasından itibaren “yağmur yağmasın” dualarının tutup tutmayacağı son haftaya hatta son güne kadar belli olmaz. Bazen hava kapalıdır ve yağabilirde , yağmayabilirde durumu ile karşı karşıya kalmamak adına anlaşma yaptığınız düğün mekanı ile B planı yapmayı unutmayın. Düğün salonlarının hem açık hemde kapalı alanları mevcut iki yeri her ihtimale karşın hazırlıyorlar. Eğer kır düğün salonlarının kapalı yeri yok ise yedek olarak mutlaka kapalı bir mekan bulundurun. Bazı kır düğünü mekanlarının kapalı alanları sayınızı karşılamayabilir, bu gibi durumlarda şefaf olarak portatif çadır kiralayabilirsiniz. 50 kişiden 1000 kişiye kadar bu tür çadırlar kurdurulabiliyor. Tabi buna da düğün organizasyon gününden önce karar vermelisiniz . Kır düğünü yapacaksanız havanın durumu dezavantajdır, avantajı ise yazın kapalı bir yere bağlanmaksızın açık havada daha iyi hissetmeniz, kapalı düğün salonlarında ise yazın sıcaktan misafirleriniz sıkılır düğünün eğlencesi kaçar bu tip mekanları yazın tercih etmeyin klima olsa da bir anda o kadar kişilik salonu kimsenin soğutacağına itibar etmeyin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ