Kız İstemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kız İstemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek tarafı kız istemeye giderken nelere dikkat etmeli?

Erkek tarafı için oldukça zorlu bir süreci de beraberinde getiren kız isteme eylemi stres dolu dakikaları da beraberinde getiriyor. Aslında erkek tarafının o anki hali görülmeye değer ancak bir süre sonra bu eylem zulme dönüşebiliyor.

İlk bilmeniz gereken şey önce kız istemeye giderken neler alınır yazımızı okuyun

Kız isteme töreni öncesinde gerekli hazırlıklar en iyi şekilde yapılmalıdır ve şık bir kıyafet de çok önemlidir. Hediye paketi olarak güzel bir çiçek ve çikolata en önemli seçimler arasında yer alıyor ve artık bu seçimler bizim örf ve adetlerimiz arasında yer alıyor. Kız istemede dikkat etmeniz gereken en önemli şey hal ve tavırlarınızdır çünkü karşı taraf için ilk izlenim oldukça önemlidir bu yüzden dikkatli ve temkinli davranmanız şarttır.

Kız istemede önemli noktalar

Klasik olarak kız istemede aile büyükleri bir araya geldiği için damat adayı ve gelin adayı aile büyüklerinin ellerini öper bu yüzden sigara ve alkollü olarak kesinlikle gitmeyin el öptükten sonra sarılacağınız için daha önce giymediğiniz kıyafetlerden giyin, üzerinize parfüm sıkın fakat ağır kokulardan kaçının.

Özellikle damat adayı için heyecandan zamanın akmadığı dakikaların geçmediği zamanlardan biridir. Neredeyse konuşulmaz her lafa atlanmaz soru sorulduğu zaman cevap verir bunların dışında etliye sütlüye karışmaz. Dakikalar geçmiyor ise yapacağınız işlerden biri de tavandaki çatlakları bulmanız yerdeki halının bütün motiflerinin fotokopisini çekmeniz gerekir şaka bir yana. Başınızı dik tutup gülümsemenizi eksik etmeyin. Canınız aşırı derecede sıkılacak ama 2 veya 3 saat hemen geçecektir size öyle gelse de hemen geçer aslında anın tadını çıkarın. Kız isteme töreninin olmazsa olmazı tabiki tuzlu kahvedir.Eskiden insanlar görücü usulu evlendikleri için damat adayının getirilen kahveyi istekle içip içmediğine bakılırmış.Ne kadar çok istekli olursa gelin adayını o kadar istediğini belli edermiş.Bu yüzden kahveler tuzlu yapılıp damadın isteği ölçülürmüş. Günümüzde de  tuzlu kahve geleneği kız isteme törenlerinde klasik olarak devam etmektedir.  Damat adayının en zor anlarından biri olan bu durumda kahvenizi dökmeden yavaş yavaş için su verirlerse hayır demeyin genelde vermezler fakat siz isteyebilirseniz isteyin.

Geçmek bilemeyen dakikalar artık geçecektir sonunda Allahın emri peygamberin kavli ile kızınızı oğlumuza istiyoruz denildikten sonra en stresli anlardan biri de burasıdır. Hayırlısı olsun denildikten sonra rahatlama hissiniz gelecek kalkıp yine herkesin elini öptükten sonra yerinize oturacaksınız genel hatları ile Kız İstemede Dikkat Edilmesi Gerekenler bunlardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ