Kız İstemeye Giderken Ne Alınır?

Kız İstemeye Giderken Ne Alınır?

Kız istemeye giderken alınması gerekenler 

Aslında yıllardan beri bellidir ancak bazı yörelerimizde tatlı götürmek adettir fakat genel sunum için çiçek ve çikolata paketleri yeterli olacaktır. Çikolata paketlerinin yanı sıra çiçekler de özel olarak süslenmelidir yani klasik bir buketten çok daha farklı bir sunum hazırlanmalıdır. Çikolata paketleri de aynı özenle hazırlanmalı ve daha değerli bir hediye haline getirilmelidir. Kız istemeye giderken farklı bir hediye absürt olacaktır bu yüzden örf ve adetlerimizin de söylediği gibi az önce belirttiğim paketler en uygun hediyeler olacaktır. Kız tarafına güzel bir hediye alınabilir daha doğrusu anneye ancak bu da ilk görüşme için biraz erken olacaktır.

Çikolata Götürün

En iyisi kız istemeye giderken en güzel adeti bozmamak açısından kız istemeye giderken çikolata götürebilirsiniz. Çikolata yapan yerlerde çikolata gondolu mevcut bu gondoldan alarak içine çikolata yaptırabilirsiniz. Gondol ayrı çikolata ise kilo veya adet hesabı satılır.

Çiçek Götürün

Çikolatadan sonra çiçek seçimine geldi sıramız iyi bir çiçekçiye gidip kız istemeye gideceğinizi söyleyeceksiniz, çiçekçi size nasıl bir çiçek yaptırmak istediğinizi soracak gül en çok tercih edilen modeller arasındadır. Veya gül ağırlıklı bir çiçek yaptırırsanız daha iyi olacaktır. Gül seçiminde önemli olan tekli sayılarda gül koydurabilirsiniz seçtiğiniz modele göre çiçeğin fiyatı çıkacaktır.

Kolonya Götürün

Eğer götürdükleriniz az gelirse güzel süslenmiş bir şişeyle kolonya götürebilirsiniz. Çikolata ve çiçek satan yerlerde bulabilirsiniz vaktiniz var ise kendiniz de süsleyebilirsiniz.

Kız istemeye giderken her ne kadar standart gidecek şeyler olsa da çikolata yerine başka bir tatlı gidebilir sizin yörenize ait bir tatlı var ise bu tatlıyı götürebilirsiniz. Örnek verecek olursak Bursalı iseniz kestane şekeri götürebilirsiniz bunun gibi kız istemeye giderken tatlı götürebilirsiniz. Unutmadan çiçek en önemlisidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ