Küçük Banyolarınızı Nasıl Kullanışlı Yapabilirsiniz?

Küçük Banyolarınızı Nasıl Kullanışlı Yapabilirsiniz?

Banyolar evlerin en çok kullanılan ve birçok ürün grubunun aynı anda bulunduğu yerlerdir. Ev dekorasyonu için büyük önem taşıyan banyo tasarımları küçük ama kullanışlı bir şekle nasıl getirilebilir? Banyonuzu daha düzenli ve kullanışlı hale getirebilmek için bazı düzenleme araçlarına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bazı ev dekorasyonu tasarımcıları küçük banyolar için sizlere çözüm önerileri sunmaktadır. Lavabo, duşa kabin, çamaşır makinesi, klozet, çamaşırlık ve banyo dolabı bir banyonun olmazları arasındadır. Peki, bunları küçük bir banyoya nasıl sığdırıp yine de kullanışlı bir alan geriye bırakabilirsiniz?

  • Hareketinizi engellemeyecek her alana duvar monteli ya da raf sistemli birer dolap yerleştirmek; kalabalık eşya gruplarınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak ve dağınıklığı toplayacaktır.
  • Banyonuzda kullandığınız aynanın modeli, büyüklüğü ve yerleşimi de oldukça önemlidir. Banyo aynanızı ne kadar büyük tutarsanız iç mekanı o kadar geniş gösterebilirsiniz. Dolaplarınızın kapaklarında da kullanabileceğiniz aynalar ve duşa kabin camları da banyo iç mekanını daha geniş göstermeye yarayan püf noktalardır.
  • Banyolarınızı ne kadar birbirine yakın tonlardan oluşan seramiklerden döşerseniz o kadar derinlik duygusu katmış olursunuz.
  • Açık renk fayanslar sayesinde ev dekorasyonunda önem verdiğiniz banyonuza daha geniş bir anlam katacaktır. Sıradanlıktan uzaklaşabilmek için banyo dolabı, raflarınız ve çamaşır sepetiniz gibi ürünleri koyu renklerden seçerek kontrast yaratabilirsiniz.
  • Klozet rezervuarının üzeri ahşap ve tavana kadar olan bir üniteyle kapatılabilir ve bu boş kullanışsız alan da kullanışlı hale getirilebilinir.
  • Aydınlatma için düşük voltajlı ve dimerli halojen lambaları tercih ederek seramiklerinizin yansıtacağı ışıkla daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ