Nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları

Nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları

Sevdiğinizle evlilik için atacağınız ilk adımda birbirinize ait olduğunuzu simgeleyen alyansların seçiminde oldukça dikkatli ve seçici davranmalısınız nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları vermeden önce bilmeniz gereken birkaç ipucu bulunuyor bunları bildikten sonra istediğiniz yüzüğü seçebilirsiniz ve bir ömür boyu parmağınızda duracak olan alyanslarınızın sizin zevkinize özel olması oldukça önemlidir.

Nişan ve söz yüzüğü seçiminde moda dan uzak durun

Kimi çiftin aileler arasında kimi çiftin de kendi arasında yaptığı nişan ve söz merasimi için yaptığı hazırlıkların başında
yüzükler gelir. Alyans seçiminde nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları arayan ve son derece titiz davranan çiftler; kimi zaman modayı takip eden çizgilere hakim kimi zaman da klasik çizgilere hakim yüzükler tercih ederler. Modanın sunduğu modeller her ne kadar hoş görünse de bir kaç yıl içinde değişeceği için sürekli alyans değiştiremeyeceğinize göre modası geçmiş alyanslar kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle fazla moda çizgilerine hakim olmayan daha klasik modelleri tercih etmelisiniz.

Nişan ve söz yüzüğünüzü satmayın

Nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları

Nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları

Alyansların çok para ettiğini zannetmeyin satarken altın olarak sattıkları altın alırken neredeyse teneke oluyor. Bu yüzden yüzüğünüzü bir kere seçtiğinizi unutmayın. Sattığınız zaman işçilik düşüyor nereyse yarı fiyatından da aşağı alıyorlar bu yüzden nişan ve söz yüzüğünüzü satmayın. nişan ve söz yüzüğü alırken mutlaka nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları  aklınızda mutlaka olsun bu dediklerimizi aklınızdan çıkarmayın.

nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları önerileri

Son olarak son dönemlerde altın sarısının yerini beyaz altın ve üzerine geçen farklı renklerdeki hatlar almış bulunmaktadır. Sizler de nişan ve ya söz yüzüğü seçiminde daha çok sadeliği tercih ederek sadece alyans renginiz de oynama yaparsanız daha güzel bir seçim olur. Yüzük tercih ederken en dikkatli olunması gereken konulardan birisi de nişan yüzüğünüzün taşlı olmamasına özen gösterin, kullanırken mutlaka taşlar düşecektir. Takılması kolay bir işlem fakat sürekli düşmesi sürekli kuyumcuya uğramanız sizi rahatsız edecek. Diğer ayrıntı ise 2 3 parça olanları tercih etmeyin nedeni ise bu parçalar ufak bir darbe gördüğünde bütün olan yüzükten ayrılacaktır bu tür yüzükleri tercih etmeyin. Yüzüğünüzün rengi önemli değil daha sonradan beyaz altın veya sarı rengi yaptırabilirsiniz. Eğer beyaz altın seçip sonradan sararır ise 5 dakika gibi kısa sürede nişan yüzüğünüz beyaz altın yapılabiliyor. Mutlaka yukarıda yazdıklarımızı nişan söz yüzüğü seçimi için ipuçları aklınızda bulundurun

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ