Özel Düğün Pastası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Özel Düğün Pastası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Klasikleşmiş düğün pastaları yerine kendinizi anlatan özel düğün pastası yaptırmaya karar verdiniz ve bunun için ne yapacağınızı bilmiyorsanız  aşağıdaki maddeleri sakın atlamayın.

  • Öncelikle düğün pastanızı yapacak firmanın daha önceki yapmış olduğu özel pasta tasarımlarını mutlaka inceleyin. Hayalinizdeki düğün pastasını tüm ince detaylarına kadar firma yetkililerine anlatarak onlarında sizi daha iyi anlamasına katkıda bulunacaktır ve düğün pastanız istediğiniz şekilde olacaktır. Unutmayın ki özel düğün pastaları klasik düğün pastalarına göre daha çok göz doldurur ve tabi özel düğün pastası fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalı olacaktır.

kreatif düğün pastaları

  • Düğün pastanızın görünüşü ve şekli kadar önemli olan unsurların en başında şüphesiz tadı gelecektir. Bu nedenle çalışacağınız firma ile önceden bir tadım randevusu isteyin ve bunun için ücret talep edip etmediklerini öğreniniz. İçeriğinde katkı maddesi kullanılmayan, krem şanti tercih edilmeyen, doğal meyvelerle, ev yapımı çikolatalarla tatlandırılmış pastalar her açıdan daha sağlıklı bir sonuç verecektir.
  • Düğün pastanız tasarlandı, tadına baktınız ve herhangi bir sorun yok. Şimdi ise pastanın düğün mekanına nasıl ulaştırılacağı konusunda mutlaka bir karar alın. Düğün pastasını, anlaşmış olduğunuz firma mı getirecek, yoksa kendiniz mi teslim alacaksınız; buna önceden karar vermelisiniz ki düğün günü telaş ve stresle iki ayağınız bir pabuca girmesin. Tüketileceği ana kadar gerekli koşullarda saklanıp, pasta taşımacılığı için özel araçlarla mı mekana ulaştırılacak, bunu mutlaka öğrenin. Özellikle yaz düğünü düşünenler için bu ayrıntı oldukça önemli olacaktır. Tüm bunlar mümkün değilse maket düğün pastası kullanıp, gerçek pastayı mutfakta tutmak en son seçenek olabilir.

düğün pastası vazgeçilmezleri

  • Ufak ayrıntılar olarak görülse de anlaştığınız firmanın pasta tezgahı, tepsisi ve bıçak gibi düğün pastası ekipmanlarını sağlayıp sağlamadıklarını önceden öğrenin. Bu, sorulması gereken fakat unutulan bir sorudur; bu gibi detaylar son dakikalarda her zaman paniğe ve karışıklıklara yol açabilir. Ayrıca düğün pastası fiyatlandırması genellikle dilim üzerinden yapılmaktadır. Pastanızdan kaç dilim çıkacağını ve dilimlerin doyurucu olup olmadığını öğrenin.

Artık düğün pastası nasıl seçilir, biliyorsunuz. Düğün pastası yaptıracağınız firmaya yukarıda bahsetmiş olduğumuz konuları mutlaka sorunuz ve tüm detayları öğrenmeye çalışınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ