Özel Seçim Duvaklar

Özel Seçim Duvaklar

Beğendiğiniz hangi duvak olursa olsun sizin için önemli olan tek şey yüz tipinizi esas almanız gerektiğidir. Gelinlik kadar zor bir seçimi olan duvaklar da özel işlemeler ve dantellerin yanı sıra boyları ile de farklılıklara neden olmaktadır. Bu sayede seçeneğiniz çok olacağı için kısıtlı bir alanda kalmayacak ve istediğinizi kolaylıkla seçebileceksiniz.

Özel seçim duvaklar adından da anlaşılacağı üzere size ve yüz şeklinize özel anlamına gelmektedir. İnternette bulunan yüz kategorisi şemalarından hangisine uyduğunu öğrenmek için saçlarınızı atkuyruğu yapıp toplamanız ve yüzünüzün iyice açılmasını sağlamalısınız. Ardından yüz hatlarınıza odaklanarak Şamlardan hangisine daha uygun olduğuna karar vermelisiniz. Duvak tasarımcılarının her yüz şekline göre tasarladığı özel tasarım duvaklar sayesinde kendiniz için en uygun olanı bu sayede kolaylıkla bulabilme şansına erişeceksiniz. Örneğin yuvarlak hatlara sahip bir yüz yapınız varsa, yüzünüzü daha ince göstermek adına, yüzünüzün her iki tarafına da dökülecek bir duvak modeli seçmelisiniz. Uzun yüz hatlarına sahipseniz, şelale modelinde dökümlü duran duvaklar sizin tercihiniz olmalıdır.

Oval yüz yapısına sahip olanlar ise bu konuda oldukça şanslılar çünkü her duvak modelini rahatlıkla kullanabilirler. Kalp yüz hatlarına sahip olan gelin adayları, güzel bir topuzla duvaklarını arkadan tutturmaları gerekirken, kare yüz hatlarına sahip olanlar ise; hacimli ve uzun duvak modelleri ile yüz hatlarını daha yumuşak bir hale getirebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ