Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Evlenme tekliflerinin vazgeçilmezleri arasına giren pırlanta yüzükler; gelin adaylarını oldukça memnun ediyor. Genelde evet cevabı almanıza geçerli bir sebep olan pırlanta yüzükler tarzları ve kaliteleri ile birbirlerinden oldukça farklılar. Tasarımlarındaki gösteriş ve pırlantanın ışıltısı dikkat çekici birkaç özellikten biri.

Büyüklükleri ve kalitelerinin yanı sıra pırlanta alırken birçok ince detaya da dikkat etmeli ve gereksiz yere fazla para ödemenin önüne geçmelisiniz. İnternet üzerinden ve birçok kuyumcudan rahatlıkla satın alabileceğiniz pırlantalar için uzmanların görüşlerine mutlaka kulak asmalısınız. Dizi ve filmlerde bir sembol haline gelerek gösterişliliği ile ön plana çıkan pırlanta ya da tektaşlar gelin adaylarının da beklentilerini bu yönde etkiler oldu. Damat adayları ise satın alacakları pırlantalarda yüksek fiyat yüksek kalite düşüncesini bir kenara bırakarak işe doğru kısmından yaklaşmalı. Sertifikası olmayan ürünleri satın almamanız gerektiğini belirten uzmanlar mutlaka güvenilir bir kuyumcudan alışveriş yapılmasını öneriyor.

Renk, berraklık, kesim ve florasan değerlerinin belirtildiği sertifikalardan satın alacağınız ürünün hangi kalite ve değerde olduğuna kolaylıkla kanaat getirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ