Şöminelerinizi Nereye Yerleştirmelisiniz

Şöminelerinizi Nereye Yerleştirmelisiniz

Müstakil evlerin yerini binaların aldığı son dönemlerde evlerine şömine yaptırmak isteyenler modern elektrikli şömineleri ev dekorasyonu içerisinde kullanmayı tercih etmektedir. Modern şömineler kapalı dizaynlarıyla enerji sarfiyatını en aza indirgemektedir.

Açık ve klasik şöminelerde kullanılan baca sisteminde enerjinin birçoğu atmosfere gideceğinden fazla odun sarfiyatına neden olmaktadır. Temizlik açısından da pek tercih edilmeyen açık şöminelerin yerine günümüzde modern dizaynlarıyla dikkat çeken ve elektrikle çalışan şöminelere tercih edilmektedir. Salon, yatak odası ve banyolarda ev dekorasyonu olarak kullanılabilen son model şömineler evinize sadece ısınma değil görsel anlamda da şıklık katmaktadır. Yanıyormuş görüntüsü sayesinde romantik bir gecenizi şömine başında eşinizle geçirebilirsiniz. Açık şöminelerin aksine son derece hijyenik ve sağlıklı olan modern kapalı şömineler ayrıca zehirlenme risklerini de ortadan kaldırmaktadır. Bulundukları odaya değer katarak dekorasyon amaçlı kullanılabileceği gibi psikolojik anlamda da ateşin dinlendirici etkisiyle evinizde harika bir gün geçirmenize yardımcı olma özelliğine sahiptir. Fonksiyonel anlamda oldukça ekonomik olan bir ısınma aracıdır. Odak merkezi olarak kullanılan şömineler evinizin en hareketsiz köşesini bir anda en çok tercih edilen nokta haline sokmaktadır. Evinizin ahengini değiştirecek elektrikli şömineler çocuklarınız için de hiçbir tehlike oluşturmamaktadır.

Geniş mutfaklarda da dekorasyon amacı ile kullanılabilen bu şık tasarımlara sahip şömineler evlerinizin satılması sırasında da oldukça değer arttırmaktadır. Hoş görünüşü ve modern tasarımlarıyla mobilyalarınıza en güzel şekilde uyum sağlayan birçok modeli bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ