Sonbahar Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Sonbahar Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Sonbahar da Davetiye modelleri

Yaz mevsiminin son demlerinin yaşandığı Sonbaharda; güz düğünleri yapılmakta ve oldukça ilgi görmektedir. Gelin ve damadın özellikle seçtiği bu tarih sayesinde genellikle tüm sevdikleri yaz tatillerinden dönmüş olacağı için düğünlerine katılım daha yoğun olacaktır. Bu da kalabalık ve eğlenceli bir düğün organizasyonu hazırlığı demektir.

Düğünler yapıldıkları tarih ve mekan kadar; konsept ve ince detaylarıyla da çok konuşulmaktadır. Hafif yağmur ve yazdan kalma güneşin içinizi ısıttığı bu mevsimde dilerseniz açık dilerseniz de kapalı mekanlarda rahatlıkla düğününüzü planlayabilirsiniz. Misafirlerinizi düşünüyorsanız kapalı mekan tercih edebilirsiniz. Kapalı mekanlar son baharda havanın nasıl olacağı belli olmayacağı için sizi sıkıntıya sokmasına izin vermeyin kapalı mekanları tercih edin. Yada sonbahar düğünü için en çok tercih edilen mekanlar ise yarı açık bahçelerdir. Bu sayede hem havadar bir mekanda hem de yağmur yağacak olsa davetlilerinizin sığınabileceği bir mekanda düğününüzü yapmış olursunuz. Düğün konsepti içerisinde renkler, çiçekler, masalar, yemek takımları ve düğün davetiyesi uyum içerisinde olmalıdır.

Davetiyeye verdiğiniz önem misafirlerinize bakış açınızı anlatır eğer güzel bir düğün yapmak isterseniz tüm hazırlıklardan sonra düğüne en çok yaklaştığınız an davetiye seçimidir. Davetiye seçiminiz sonbahara denk geliyor ise mutlaka alta yazılanları dikkate alın. Sonbahar düğün davetiyesi içerisinde mevsimin renkleri ve özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin kullanacağınız davetiye kağıdı ve mürekkebi sonbaharın renkleri olan; kızıl, sarı, turuncu ve kahverengi tonlarını taşıyabilir. Bunun yanı sıra düğün davetiyesi süslenmesi için de ağaçlardan dökülmüş sarı yapraklar ve meşe palamutları kullanılabilir. Sonbaharı yansıtan davetiye modellerini tercih edebilirsiniz. Davetiye üzerine güzel bir aksesuar yapmak isterseniz son bahar da düşen yaprakları toplayarak üzerine sprey vernik kutusu alarak yapraklar üzerine vernik atabilirsiniz. Daha sonra bu yaprakları davetiye üzerine nostaljik bir ip ile bağlayabilir yada yapıştırıp davetlilere verebilirsiniz alttaki sonbaharda kullanılabilecek örnek davetiyelere bakmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ