Söz Merasimi Nasıl Olur ?

Söz Merasimi Nasıl Olur ?

Söz merasimi ailelerin genellikle tanıştırılması ve gelin adayının istenmesiyle yüzük takma merasimine geçilir. Nişanlanma olarak da bilinen bu merasim genellikle kız evinde olur. Kız evinde gerek aileler gerekse yakın akrabalarla sade bir söz merasimi gerçekleştirilir.

Bu merasim bazen kalabalık olarak gerçekleşeceği durumlarda güzel bir mekanda müzikli olarak kutlanır. Sade bir söz merasimi isteyenlerin yanı sıra arkadaşlar ve akrabalarla kalabalık olarak kutlanan nişan töreni yemeklerle iyice tatlandırılır. Gelin ve damat adayının özel kıyafetler giyerek hazırlandığı bu merasim düğün öncesinde kısa bir deneyim gibidir. Ailelerin daha önceden tanışması durumunda söz merasimi dış mekanda kutlanabilir. Bunun için düğün gibi ufak tefek hazırlıklar yapılarak davetlilere davetiye gönderilir. Güzel bir davetiye seçildikten sonra her iki aile içinde rahat edebilecekleri güzel bir mekan seçilir. Söz merasimi için de özel konseptler hazırlanarak profesyonel fotoğrafçılar tutulur.

Yemekli bir merasimin yanı sıra canlı müzik de olmazsa olmazların arasındadır. Her iki ailenin de geleneklerine uygun müzikler çalınarak ortam daha da şenlenir ve hoş bir kutlama yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ