Yaz Düğünlerinde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde

Yaz Düğünlerinde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde

Evlenecek olan herkesin hayali muhteşem ve görkemli bir şekilde “evet” demektir. Fakat yaz düğünleri, kış düğünlerine oranla daha gösterişli olsa da havaların sıcak olması ve diğer etkenler bazen dezavantajlar oluşturabiliyorlar. Bu etkileri en aza indirmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Yaz düğünlerinde dikkat edilmesi gereken 10 madde ;

  • Yazın havaların ısınması ve doğanın yeşermesiyle birlikte sinekler ve haşereler de ortaya çıkmaya başlar. Özellikle kısa gelinlik modeli tercih etmeyi düşünen gelin adayları haşereler biraz canınızı sıkabilir. Bu yüzden kollarınıza ve bacaklarınıza sinek kovar ilaçlarından bolca uygulayınız.
  • Gelin adayı olacak kişi yanında mutlaka babet ayakkabı bulundurmalıdır. Rahat dolaşmak ve rahat dans etmek için babet ayakkabılar sizin için en önemli önlem olacaktır.
  • Damat adayı olacak kişi ise yanında yedek bir gömlek bulundurmalıdır. Bol bol dans edip , misafirlerle öpüştükten sonra değiştirme ihtiyacınız olacaktır.
  • Düğünden 2-3 gün önce mutlaka çevrenizden birinin mekanı havalandırması ve yemeklerin kontrolü için birini görevlendiriniz. Böylece düğün gününüzde güneşi tam tepede olduğu zaman diliminde ve açık havada gerçekleşecekse tenteler yardımıyla gölgelik alanlar oluşturulabilir.
  • Davetlilerinizin arasında yaşlılarda olacağı için onları ayrı bir şekilde düşünerek yaşlı davetlilerinizi mutlaka gölge bir masaya oturtun. Garsonlardan da bol bol su servisi yapmalarını rica ediniz.
  • Gelin ve damat olarak yanınızda acil durum çantası bulundurmanızda yarar vardır. Gerekli ilaçlardan yedek çoraba, makyaj malzemesinden iğne iplike kadar ihtiyacınız olabilecek her şey acil durum çantasında bulunsun.
  • Yemekli bir düğün düşünüyorsanız yaza uygun hafif menüler tercih edilmelidir. Alkollü içecekleri sınırlı tutup, su ve meşrubat içeceklerine ağırlık verilmelidir.
  • Damat adayları yüzleri için mutlaka su bazlı bir ürün kullansınlar. Hem yeni traş olmuş bir cilt, hem sıcak hava hem de tüm davetlilerle öpüşme ciltlerinde yanmaya neden olabilir. Bu durumda kullanılacak olan su bazlı bir ürün ise ciltlerini oldukça rahatlatacaktır.
  • Düğün akşam üzerine uzayacaksa gelin adayları yanlarına hafif bir şal alabilirler. Böylece terledikten sonra çıkan akşamüstü serinliği üşütmenize sebep olmaz.
  • Kır düğünü yapmayı düşünenler ise gelinliğinizin altına topuklu ayakkabı giymeyi düşünüyorsanız daha rahat dolaşabilmek için topuk koruyucu ürünlerden kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ