Yaz Düğünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Yaz Düğünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Kır düğünü veya açık havada düğün yapmayı düşünüyorsanız yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ortaya çıkan sineklere mutlaka dikkat ediniz. Kısa gelinlik modeli seçimi yaptıysanız sinekler ve haşereler canınızı sıkabilir. Bu nedenle yanınızda sinek kovar ürünlerinden bulundurarak açık kalan yerlerinize uygulayabilir ve böylelikle daha rahat edeceksinizdir.

Yaz Düğünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir 1Yaz düğünlerinde en çok şikayet edilen konulardan birisi de ayakların terlemesidir. Bu nedenle yanınızda yedek gelin ayakkabısı olarak gelinlik modelinize uygun bir babet bulundurabilirsiniz. Yorulduğunuzda veya ayaklarınız terlediğinde babet ayakkabıları giyerek eğlenceye ara vermeden aynı hızla devam edebilirsiniz. Topuklu ayakkabıdan vazgeçmeyi düşünmeyen gelin adayları da topuk koruyucu ürünlerden faydalanarak daha rahat eğlenebilirler.

Düğününüz yemekli olacak ise mutlaka yaza uygun hafif bir menü tercih etmeniz gerekmektedir. Alkollü içecekleri sınırlı sayıda tutmanızı önerir ve bunun yanı sıra soğuk su, meşrubat servislerine daha önem vermeniz gerekir. Düğününüze gelecek olan yaşlı misafirlerinizi göz önünde bulundurarak gölge ve serin masaları onlar için ayırabilirsiniz. Ayrıyetten onlar için masalarda yelpaze bulundurabilirsiniz.

Ayrıca düğün anınında oluşabilecek ufak tefek aksilikler için yanınızda acil durum çantası bulundurmanız sizi kurtaracaktır. Yedek çorap, iğne iplik, gerekli ilaç ve makyaj malzemeleri gibi ihtiyacınız olabileceklerle acil durum çantası hazırlayabilirsiniz. Düğününüz akşam üzeriyse ve akşam serinliğini göz önüne alarak yanınızda şal bulundurmanız sizi koruyacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ