Yeni Evlenen Çiftlere Tavsiyeler

Yeni Evlenen Çiftlere Tavsiyeler

Yeni evlenen çiftler arasında ufak tefek çıkan tartışmalar daha sonra büyük problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle yeni evlendiyseniz aşağıdaki konulara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Para: Yeni evli çiftler para konusunda mutlaka konuşurlar. Parayı değerlendirme ve birikim konusunda düşüncelerinizi paylaşın.

 Arkadaşlarınızdan Uzaklaşmak: Evlendikten sonra çoğu çift arkadaşlarını ikinci plana atar. Arkadaşlarınızın uzaklaşmaması için hep beraber vakit geçirebileceğiniz keyifli ortamlar oluşturun.
Kilo Alma: Yeni evli çiftler balayından sonra kilo almaya başlarlar. Abartılı yemeklerden, evde çok vakit geçirmekten sakının.
Aile Büyüklerinin Hayatınıza Karışmasına İzin Verme: Ailelerin farklı geleneklere sahip olması, hayatlarına müdahale etme alışkanlıkları, ailelerin birbirlerine dair düş kırıklığı yaşaması ve bu yüzden kendilerine yeterince vakit ayıramamaları.
Adilce Tartışın: Evlendikten sonra herşeyi söylebileceğinizi aklınızdan çıkarın. Anlaşamadığınız konular olabilir ancak bu durumun ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin.
Bebek Sahibi Olmayla İlgili Düşünceler: Yeni evli çiftler genellikle bebek konusunu düşündüklerinden evliliklerinden zevk almazlar. Bu konuyla ilgili ortak bir karar varmanızda fayda vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ