Yoga İle Çiftler Uykusuzluk Problemini Aşıyor!

Yoga İle Çiftler Uykusuzluk Problemini Aşıyor!

Normal yaşantımızda özellikle maddi durumlar ve manevi üzüntüler yüzünden zihin sürekli meşgul olduğu için, bir düşünce akımında kaybolup gittiği için çiftler uykusuzluk problemi yaşamaktadırlar. Uyumak için uzandıklarında ” Şuraya şu borç var, geçmişte şu üzüntüyü yaşadım, yarın ne olacak… ” gibi düşüncelere kapılıp uyku farkındalığını yitirmektedirler. Uyku halinde değilken bunlarla uğraşmak yetmiyormuş gibi uyumak isterken de bu problemler yüzünden uyuyamıyorlar ve bir sonraki güne kötü başlıyorlar.
Aslında güzel ve bilinçli bir uyku güzel bir günün habercisidir. Siz de biliyorsunuz ki güzel bir uykunun tadına varabilmeniz için fiziki ve ruhi gevşemeniz gerekmektedir. Bu gevşeme Orijinal Yoga Sisteminde bulunan ” Yoga Nidra ” tekniğini uygulamak ile mümkündür.
Yoga Nidra tekniği uygularken hem zihniniz hem de bedeniniz gevşiyor ayrıca bilinçaltınızın işlevsel durumda olduğu bir noktada pozitif istekler yönlendiriyorsunuz. Örneğin ” Yarın çok güzel bir gün olacak. ” diyorsunuz. Bu sizin bilinçaltınıza yerleşiyor ve siz bir sonraki gün her şeyin güzel olması için çabalıyorsunuz, kendinizi kontrol ediyorsunuz.

Yoga Nidra tekniğini nasıl uygularım?
Gün içerisinde ya da yatmadan evvel uygulayabilirsiniz. Sırt üstü yere uzanıyorsunuz, üşümemek için üzerinize bir çarşaf ya da battaniye alıyorsunuz, ayaklarınızı kırk cm aralıkla açıyorsunuz, avuçlarınız yukarıda olacak şekilde duruyorsunuz ve Yoga Nidra DVD’sindeki komutları dinleyip uyguluyorsunuz. Bu sayede farkındalık ve bilinç ile güzel, huzurlu bir uykuya dalıyorsunuz. Bir sonraki günün nasıl güzelleştiğini fark edeceksiniz.

Yoga Nidra DVDlerine nerden ulaşırım?
Dünyadaki en büyük yoga üstadlarından biri olan Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf’ın seslendirdiği Yoga Nidra DVD’lerine ulaşım ve detaylı bilgi için;

Yoga Academy Halkla İlişkiler
Elçin Erener
Adres: Sıraselviler cd. Soğancı Sk. İttihad Sigorta Apt. Kat:5 D:17 Cihangir – Taksim İstanbul
Tel: 0 212 243 96 42
Mobile: 0 532 284 17 90
E-mail: elcinerener@yogaakademi.com
www.yogaakademi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ